Музей

Музей історії Університету імені Альфреда Нобеля було відкрито 20 травня 2003 року з нагоди 10 - річчя заснування університету.

Експозиції музею відтворюють історичний шлях університету, кроки його зростання, наукові та освітянські здобутки, розкривають сторінки студентського життя, розповідають про розвиток Нобелівського руху в університеті, місті, Україні.

У 2009 році музей історії Університету отримав Диплом переможця в номінації «Кращий творчий студентський колектив музею».

Тут щоденно проводяться екскурсії, створюється виставки, присвячені ювілейним датам і ювілярам університету, проводяться різні зустрічі з цікавими людьми, зустрічі з випускниками університету, організуються Нобелівські читання. Ведеться профорієнтаційна робота зі школярами міста та області, майбутніми абітурієнтами.

При музеї працюють клуби: кіноклуб, молодіжний дискусійний, краєзнавчий, є літературна вітальня.

Сьогодні у фондах музею зберігається багато різних експонатів, систематизованих за окремими розділами.

Створена нова експозиція «Планета Альфреда Нобеля», яка має окремі розділи і вміщує різні матеріали та цікаву інформацію. .

Музей історії Університету має логічну структурну побудову. В рекреацію зали входять: дев’ять стендів, вісім вітрин, дві тематичні відкриті шафи, гербова ніша і каплиця св. Тетяни.

Музей має відео та комп’ютерне обладнання, приміщення для збереження фонду.

Перші чотири розділи експозиції «Освіта для життя», найбільші, розповідають про історію відкриття нового навчального закладу недержавної форми власності , про напрями підготовки бакалаврів, магістрів, спеціалістів та про найбільш важливі сторінки становлення кафедр університету, напрямів підготовки та Університету в цілому.

П’ятий розділ присвячено розкриттю життя студентів: участь студентів в науково-практичних конференціях, олімпіадах, конкурсах, спортивних змаганнях, в суспільному житті університету, міста, у культурно-розважальних заходах та ін.

Шостий розділ експозиції представляє наукові школи Університету, розказує про кафедри Університету, які ведуть значну науково-дослідну та науково - методичну роботу; про аспірантуру, докторантуру, захист кандидатських та докторських дисертацій, про провідних вчених , їх досягнення та міжнародне визнання. У цьому розділі відвідувачів інформують про міжнародну діяльність університету, участь в міжнародних проектах та програмах, в численних міжнародних конференціях за кордоном (Австрія, Греція, Іспанія, Нідерланди, Німеччина, Польща, Словаччина, Швейцарія та інші), о приєднанні до Великої Хартії університетів у 2007 році, о прийнятті ректора університету Б.І. Холода до складу членів Європейського клубу ректорів та про інші заходи.

Сьомий розділ зібрав матеріали щодо історії відкриття та розвитку філій Університету у місті Кременчук та місті Рені, про Інститут підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів, Вищу школу МБА, Українсько-польський центр сприяння розвитку менеджменту, підприємництва та інвестицій «Кваснєвський – Кучма», Центр довузівської підготовки та роботи з іноземними громадянами, Центр маркетингових та соціологічних досліджень, Центр кар’єри та Асоціацію випускників ДУЕП, про інші структурні підрозділи університету.

Восьмий розділ розповідає про сторінки історії Дніпропетровського університету економіки та права за датами та подіями, про найбільш важливі кроки його зростання , починаючі з липня 1993 року, коли відбулися установчі збори засновників Дніпропетровської академії управління, бізнесу та права.

Дев’ятий розділ експозиції музею зібрав цікаві матеріали щодо початку та розвитку Нобелівського руху у Дніпропетровському університеті економіки та права: історію відкриття у 2003 році вперше в Україні меморіальної Зали Нобелівських лауреатів, створення Благодійного фонду «Планета Альфреда Нобеля», проведення Першого та Другого Міжнародного Нобелівського економічного форуму, створення та відкриття єдиного в Україні пам’ятного знака-меморіального символу «Планета Альфреда Нобеля», який не має аналогів ні в Україні, ні в світі. Тут відвідувачі узнають про подальші цікаві заходи що відбуваються або відбуватимуться в університеті за Нобелівською тематикою та узнають цікаві факти з історії Нобелівських премій та життя Нобелівських лауреатів.

У двох відкритих шафах розміщені матеріали видавницької діяльності університету, вітальні адреси з нагоди різних подій, де яки відзнаки викладачів, співробітників, студентів та інше.

У гербової ніші розташована інформація про рішення Колегії Наглядової Ради Великої Хартії університетів від 18 червня 2007 року про прийняття Дніпропетровського університету економіки та права до Великої Хартії Університетів.

Практично у центрі музею, в спеціально побудованій ніші розташована скульптура св. Тетяни (каплиця св. Тетяни). Ця експозиція є також часткою історії університету.

У музеї також зібрані різні документальні матеріали, фотографії, відео, пам’ятні подарунки, матеріали, надані до фонду музею.

Щодня в музеї проводяться екскурсії, зустрічі, виставки інші заходи.

Чекаємо на Вас!

Відвідайте наш музей і Ви матимете уяву про сучасну вищу освіту і історію створення та становлення вищого навчального закладу нового типу, про історію Нобелівського руху в Університеті та його подальший розвиток.

Музей історії Університету працює щодня, крім суботи і неділі з 9=00 до 17=00. 

Наша адреса:

Вул. Січеславська Набережна, 18

Корпус В, 2 поверх, кімната 2208,

Телефон 31-24-56

Екскурсії проводяться поза розкладом, у вільний від занять час (понеділок - п`ятниця).