Міжнародний Вишеградський фонд

vi

Міжнародний Вишеградський Фонд є міжнародною організацією, яка розташована в Братиславі (Словаччина).Метою Фонду є сприяння та активізація тісної співпраці між мешканцями та організаціями в регіоні і також у Вишеградській четвірці (Чеська республіка, Угорщина, Польща та Словаччина)та інших країнах, особливо Північних Балканах та країнах Східного партнерства (Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Грузія, Молдова та Україна).Діяльність Фонду спрямована на підтримку загальнокультурних, науково-дослідних та освітніх проектів, проведення молодіжних обмінів (для студентів), транскордонних проектів та сприяння туризму, а також для програм індивідуальної мобільності (стипендії, проживання).Щорічний бюджет Фонду складає 8 млн. євро.

У 2013 році Університет імені Альфреда Нобеля виграв та успішно реалізував протягом 2013-2015 років грант Міжнародного Вишеградського фонду. У листопаді 2016 року був підписаний контракт про подовження Гранту з січня 2017 по червень 2018 року.

З січня 2017 року стартує проект «ТРАНСФОРМАЦІЙНІ ТА ОСВІТНІ ПРОЦЕСИ У КРАЇНАХ ВИШЕГРАДСЬКОЇ ГРУПИ»

Метою проекту є створення елективного курсу, спрямованого на ознайомлення студентів з політичним, економічним та соціальним досвідом переходу країн Вишеградської четвірки від планової до ринкової економіки, а також огляд проблем,викликів та можливостей, пов’язаних із членством у ЄС, з якими доводиться мати справу країнам Центральної та Східної Європи під час таких процесів в економіці, та їх впливом на вирішення широких політичних та економічних питань, пов’язаних з цим переходом.

Запрошені лектори:

  • Юрай Маруш`як, Інститут політичних досліджень, Словацька Академія наук (Словаччина)
  • Анна Коломицев, Інститут політичних наук університету в Жешуві (Польща)

 

 

Міжнародний Вишеградський фонд